Dane statystyczne

www.kpozpr.com.pl
Dane statystyczne

Na całym świecie jest mnóstwo akcji dbających o to, by ludzie pozostawali świadomi z zagrożenia wirusowego zapalenia wątroby. Dzięki temu zebranych zostało wiele danych dotyczących tej grupy chorób.

Według tych danych, prawie jedna trzecia ogólnej populacji, bo 2 000 000 000 ludzi zakażonych jest wirusem HBV. Z tego 350 milionów ludzi cierpi na przewlekłą odmianę zapalenia wątroby typu B. Około 1,5 miliona ludzi rocznie choruje na WZW typu A, a około miliona rocznie umiera z powodu WZW typu B.

W Polsce nosicieli HBV jest około pół miliona, a rocznie około półtora tysiąca Polaków zostaje zakażonym wirusem HBV. Wirus HBV jest do stu razy bardziej zakaźny niż wirus HIV. 93% dzieci na świecie nie jest odporna na wirusa HAV i to u nich procent zachorowań jest najwyższy.

naklejki srebrne https://booklet.pl/oferta/naklejki-srebrne-i-zlote Naklejki srebrne i złote obsługujemy klientów telefonicznie telefoniczna obsługa klienta obsługa klientów przez telefon

Niemniej jednak, w porównaniu do dorosłych, dla nich choroba ta stanowi mniejsze zagrożenie. Około 60% zachorowań na WZW typu B zachodzi w placówkach medycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *