Jak ulepszyć współpracę między producentem a klientem?
Duża konkurencja między poszczególnymi branżami sprawia, że klient staje się bardzo wymagający. Często poszukuje produktu idealnego, czyli takiego, który zadowoli go zarówno cenowo, jak i jakościowo. Producenci starają się dostosować do najważniejszych potrzeb klientów. Ze względu na to, że są one bardzo zróżnicowane, charakter produktu jest ściśle dopasowany do konkretnej grupy docelowej. Jednak nawet pomimo tego może zdarzyć się klient, który wśród bogatej oferty nie znajdzie nic dla siebie. Nawet w przypadku chęci zakupu pojedynczego przedmiotu, nie należy rezygnować z takiego klienta. Klient, który zadowolony jest ze sposobu obsługi z pewnością częściej będzie korzystać z oferty firmy, jak również produkty te będą rekomendowane przyjaciołom i rodzinie. Jak jednak sprawić, żeby każdy klient znalazł produkt dla siebie? Dobrym pomysłem jest wprowadzenie produkcji na zamówienie. Produkcja na zamówienie (MTO) zalicza się do jednych z wielu sposobów współpracy producenta oraz klienta.
Dzięki tej koncepcji klient może realnie wpłynąć na koncepcje oraz wygląd produktu. W niektórych przypadkach istnieje możliwość wyrobu surowców, z jakich produkt będzie wykonany. Ponadto klient decyduje o kształcie bądź kolorze finalnego wyrobu. Produkcja na zamówienia idealnie nadaje się dla wymagających klientów. Jest to także dogodna opcja dla osób, które lubią się wyróżniać. Coraz więcej producentów decyduje się na taką formę współpracy, ponieważ dzięki niej mogą poszerzyć grono zadowolonych klientów. Obydwie strony tej współpracy są zatem zadowolone: klient uzyskał produkt, który w pełni spełnia jego oczekiwania, z kolei producent pozyskał nowego klienta bądź umocnił współpracę z dotychczasowym. Warto bowiem wspomnieć, że w przypadku produkcji na zamówienie finalny produkt powstaje dopiero po złożeniu przez klienta zamówienia. Zazwyczaj obie strony negocjują także warunki umowy.
Szczególną formą współpracy jest także ETO, czyli projektowanie na zamówienie. Dzięki temu klient ma jeszcze większy wpływ na ostateczną postać produktu w porównaniu do MTO. Jakie są wady i zalety tego rozwiązania? Do zalet z pewnością można zaliczyć zaspokojenie wymagań indywidualnych klientów. Ponadto produkcja wyrobów odbywa się tylko na podstawie aktualnego zapotrzebowania na nie. Produkty nie zalegają zatem na magazynie. Można by przypuszczać, że produkcja na zamówienie posiada same zalety, jednakże nie jest to rozwiązanie bez wad. Należy bowiem pamiętać, że dla producenta oznacza to utrudnione planowanie produkcji. Ponadto konieczny jest zakup elastycznych urządzeń i sprzętów, które będą nadawały się do wyprodukowania nietypowych i odbiegających od normy zamówień. Produkt na indywidualne zamówienie wymaga również odrębnej kalkulacji kosztów, co może być nieco uciążliwe.
Z kolei dla klienta przeważnie oznacza to wyższy koszt niż w przypadku produktów seryjnie wytwarzanych. Jednakże ze względu na dynamiczny rynek, taka współpraca staje się coraz powszechniejsza.
Polecane artykuły
Leczenie
Z paroma wyjątkami (wirus HDV i GBV-C), WZW jest całkowicie uleczalne. Problem polega na tym, że schorzenia typu B i C mogą występować w postaci bezobjawowej i przewlekłej, szerząc obrażenia w organizmie, podczas gdy chory pozostaje nieświadomy. Wykryte odpowiednio wcześnie można leczyć farmakolo
Dane statystyczne
Na całym świecie jest mnóstwo akcji dbających o to, by ludzie pozostawali świadomi z zagrożenia wirusowego zapalenia wątroby. Dzięki temu zebranych zostało wiele danych dotyczących tej grupy chorób. Według tych danych, prawie jedna trzecia ogólnej populacji, bo 2 000 000 000 ludzi zakażonych jest