Rozwój usług sprzyja rozwijaniu własnej działalności. Grafika jest jedną z dziedzin, które na dobre zagościły w każdej kampanii marketingowej, dlatego posiadanie własnego studia graficznego może okazać się przedsięwzięciem niezwykle satysfakcjonującym. Można postawić na wielozadaniowość studia graficznego, ale o wiele bardziej praktycznym rozwiązanie będzie określenie zleceń w których studio będzie się specjalizować: okładki dla prasy, grafika artystyczna, a może jednak wsparcie marketingu? Sprecyzowanie specjalizacji studia pozwoli na zatrudnienie odpowiednich specjalistów.

Oczywiście nie można być nastawionym tylko na jeden rodzaj projektów, ale przyjmowanie wszystkich z marszu może przynieść zupełnie odwrotny cel od zamierzanego. Znając potrzeby własnego studia i zespołu można przejść do znalezienia siedziby i jej wyposażenia. Na tym etapie inwestycje będą konieczne, bez nich trudno będzie zaopatrzyć studio w sprzęt do realizacji zleceń.

Jaki sprzęt wybrać, i ile należy na niego przeznaczyć, pomoże wybrać każdy specjalisty z dziedzinie informatyki. Wiedząc w czym będzie specjalizowało się studio łatwiej będzie można dokonać wyboru oprogramowania. To jednak nie koniec wydatków.

Kolejnymi będzie stworzenie własnej strony internetowej z portfolio oraz reklama, dzięki której studio nabierze rozgłosu. Z formalnych spraw pozostanie do wykonania biznesplan, zawierający między innymi budżet, planowane wydatki i przychody, rejestracja działalności oraz organizacja księgowości.