sprzedaż telefoniczna telesprzedaż sprzedaż przez telefon

Przedsiębiorcy, którzy przymierzają się do wynajęcia lokalu pod biuro, powinni dobrze się zastanowić, na jaki wariant się zdecydować. Trzeba na ten problem spojrzeć nie tylko z perspektywy ekonomicznej, ale również z myślą o pracownikach. Komfort ich pracy jest kluczowy dla właściwego funkcjonowania i rozwijania się firmy.

Na koszt wynajęcia lokalu wpływ ma jego lokalizacja, metraż oraz wyposażenie. Najprościej jest wynajmować biura, których nie trzeba remontować. Nie zawsze jest to jednak dobre rozwiązanie. Czasami warto wynająć lokal w stanie surowym, żeby potem idealnie dopasować go do naszych potrzeb i uczynić maksymalnie funkcjonalnym.

Wiadomo, że biuro w centrum miasta będzie nas zdecydowanie więcej kosztować, niż lokal znajdujący się gdzieś na peryferiach. Jeśli na przykład prowadzimy sklep internetowy, to nie musimy szukać dla siebie miejsca tam, gdzie czynsze są najdroższe, bo nie ma to większego sensu. Jeśli jednak chcemy, żeby zachodzili do nas klienci „prosto z ulicy”, to centrum będzie optymalnym rozwiązaniem.

Metraż nie może być zbyt mały. Warto dokładnie zastanowić się nad tym, ile każdy z naszych pracowników potrzebuje przestrzeni, żeby móc spokojnie wykonywać swoje obowiązki. Bierzmy również pod uwagę perspektywy poszerzenia zespołu – każda nowa osoba będzie przecież potrzebowała „swojego kąta”.