Dobra prezentacja multimedialna to nie tylko treść. Oczywiście odgrywa ona znacząca rolę jednak o wrażeniach odbiorcy mogą przesądzić także inne elementy. Sekret dobrej prezentacji to tak na prawdę żadna tajemnica, ale podstawowe zasady jak zostać skutecznie odebranym przez audytorium.

Podstawową cechą prezentacji jest zwięzłość. Ma być krótka i na temat. Prezentacja umożliwia wyróżnienie podstawowych haseł i zagadnień tak, by można je z łatwością zapamiętać.

Eko gadżety Każdy hologram służy potwierdzeniu, że dany produkt jest oryginalny

Umieszczanie większej ilości treści nie wywoła dobrego efektu, ponieważ odbiorca może tylko zniechęcić się do czytania. Slajd ma funkcje podsumowującą, dlatego należy pamiętać o spójności treści na slajdzie z tym co mówi przedstawiający. Równie istotną rolę w prezentacji stanowi czytelne, jasne tło, na którym font będzie widoczny z daleka lub przy niekorzystnych warunkach w pomieszczeniu.

Wybór powinien paść na jedną z podstawowych czcionek, pamiętając o zasadzie, że im bardziej ozdobna tym mniej czytelna. Na wszelkie dodatki w postaci nic nie wnoszących obrazków, clipartów czy stopek też nie będzie miejsca. Przy doborze zdjęć należy zadbać o odpowiednią ostrość i kadr.

Przy prezentacji wykresów warto podkreślić najważniejsze elementy. Ważny będzie także „porządek” w prezentacji. Dla audytorium pomocniczy okaże się spis treści na początku, natomiast osoba przedstawiająca ułatwi sobie prace dzieląc slajdy na kilka części, pamiętając o zachowaniu głównego wątku.