Aby tekst był odpowiednio dopasowany do odbierania go za pomocą mediów elektronicznych, niezbędne będzie dostosowanie go pod względem jakościowym, aby był czytelny i interesujący dla czytelnika. Zadanie to będzie możliwe do wykonania dzięki typografi w grafice komputerowej. Treści tekstowe na stronach i serwisach internetowych są dzisiaj podstawowym źródłem informacji. Każdy portal zabiega o pozyskanie jak największej liczby odwiedzających czytelników.

Aby spełnić swój cel niezbędne będzie dobranie stylu pisma. Elementem koniecznym będzie wybór odpowiedniej czcionki, fontu czy kroju pisma. Oprócz tego, niezwykle istotne są akapity, kolumny czy odległość między wersami. Podczas projektowania witryny efektem planowanym powinna być czytelność i przejrzystość tekstu.

Chaos i zbędne treści na pewno nie zachęcą czytelników, a jedynie zmęczą ich wzrok. Również sam tekst powinien cechować się prostotą i czytelnością. Klasyczna czcionka pozwoli uniknąć efektu zlewających się liter o niewyraźnych konturach. Na bardziej ozdobne treści będzie miejsce w reklamie, która powinna przyciągać wzrok.

Jednak zawarte w niej informacje są bardziej ograniczone. Kolor czcionki czy wygląd strony powinien być dopasowany do odbiorcy, przy treściach kierowanych np. dla dzieci czy młodzieży można odważyć się na stosowanie większej liczby kolorów. Kwestią decydującą o ostatecznym wizerunku portalu jest jego tematyka, zgodnie z którą zostaną dobrane pozostałe elementy, takie jak zdjęcia czy tło.