Jakie lokale wynajmować?

www.nanocluster.pl Customer service - klik

Czasami można spotkać się z biurami, które są położone w prestiżowych lokalizacjach, a ich wygląd jest naprawdę imponujący. W niektórych przypadkach warto inwestować w wynajem tego typu lokali, jednak nie zawsze jest to wskazane i rozsądne z ekonomicznego punktu widzenia.

Jeśli prowadzi się znaną i cenioną kancelarię prawniczą, to z pewnością trzeba nadać jej odpowiedni charakter. W małym i obskurnym biurze nie sposób przecież podejmować klientów z wyższych sfer. Tutaj ważny jest prestiż.

Większość firm nie kieruje jednak swojej oferty wyłącznie do reprezentantów klasy średniej. Są też takie przedsiębiorstwa, które w ogóle nie goszczą w swoich biurach klientów. Tego typu podmioty gospodarcze nie muszą więc inwestować w luksus i wydawać na to ogromnych pieniędzy.

Każda firma powinna jednak zapewnić swoim pracownikom przynajmniej przyzwoite warunki pracy. W pokoju liczącym dwadzieścia metrów kwadratowych nie powinno pracować dziesięć osób, bo zwyczajnie przeszkadzaliby oni sobie nawzajem.

Metraż biura jest więc bardzo ważny i trzeba go dopasować do liczby pracowników, żeby każdy z nich miał w lokalu „swój kąt”. Pamiętajmy również o tym, że ważna jest nie tylko powierzchnia, ale również jej zagospodarowanie. Wydzielenie pomieszczeń albo boksów nie może być więc przypadkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *